Обогаћени једносменски рад у ИО ''Свети Сава'' у Сефкерину

У школској 2019/20. години наша матична школа, „Доситеј Обрадовић“ у Опову, заједно са издвојеним одељењима, учествује у пилот-пројекту једносменске наставе.

Ученици млађих разреда наизменично имају додатне часове из српског језика и математике једном недељно.

Часови српског језика осмишљени су као подршка ученицима од првог до четвртог разреда у учењу, у циљу постизања бољих резултата и проширивања знања и прате садржаје редовне наставе из тог предмета.

Ученици старијих разреда једном недељно имају додатни час из српског језика и из географије. Часове фотографије ученици старијих разреда похађаће у другом полугодишту.

Часови српског језика осмишљени су као подршка ученицима од петог до осмог разреда у учењу, у циљу постизања бољих резултата и прате садржаје редовне наставе из тог предмета. Заступљени су сви облици додатног рада са ученицима: припрема за полагање Завршног испита, допунска настава, припрема за такмичење.

На часовима смо, такође, вежбали говорну културу кроз изражајно читање и рецитовање, говорили о важности читања данас, вежбали писано изражавање кроз писање кратке приче на задато слово, гледали филм настао према књижевном делу које се обрађује у настави, играли језичке игре, правили плакате у вези са градивом и, у духу празника, правили јелке од књига.

Тања Дринчић, професор српског језика