ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ "ШТА ЗНАМ О ЗДРАВЉУ"

На овогодишњем општинском такмичењу „Шта знаш о здрављу“ победио је Срђан Недић из Сакула и тако се квалификовао за покрајинско такмичење, које ће се одржати 12. априла у Новом саду у амфитетатру Спортско пословног центра Војводина (СПЕНС).
У сарадњи са Основном школом „Доситеј Обрадовић“, Црвени крст Опово сваке године организује општинско такмичење „Шта знаш о здрављу“ посвећено „Светском дану здравља“, а теме које су ученици спремали из приручника „Црвеног крста „Развој и здравље адолесцената“ су биле: Раст и развој адолесцената (хормонске и телесне промене у пубертету – пубертет у дечака и девојчица); Развојно психолошки проблеми адолесцената; Исхрана адолесцената; Кожа у адолесцената; Лична хигијена адолесцената.
На такмичењу је учествовало 27 ученика из све четири општинске школе. Поред Срђана Недића највише знања су показали Марина Ваић из баранде и Игор Марјански из Сакула (подела другог места) и Татјана Станојев из Опова (треће место).
За ову годину Светска здравствена организација је определила слоган „Здравље за све“, а овогодишња кампања је уједно седамдесетогодишња визија Светске здравствене организације чији је крајњи циљ унапређење здравља свих.

SRDJAN NEDIC