Министар просвете у посети Општини Опово

ОПШТИНА ОПОВО КАО ДОБАР ПРИМЕР ПОДРШКЕ ОБРАЗОВНИМ УСТАНОВАМА
 (преузето са www.glasopova.rs)

Министар просвете, науке и технолошког развоја Младен Шарчевић данас је посетио Општину Опово и Основну школу „Доситеј Обрадовић“.

Министра је дочекао председник општине др Зоран Тасић са својим сарадницима из кабинета и Општинске управе Опово, а затим је одржан заједнички радни састанк, након којег су се сви заједно упутили у Сакуле, у једно од три издвојена одељења оповачке основне школе.

m1

У Сакулама свечана атмосфера јер је ово први пут да ову школу посећује један министар. Госте су дочекали ученици и наставници, директорка школе Милица Цуца, а специјално за ову прилику свирао је и школски тамбурашки оркестар.

m2
Министар Шарчевић је у пратњи домаћина обишао школски објекат, учионице и фискултурну салу, изразио задовољство радом школе и истакао локалну самоуправу као једну од ређих које у значајној мери помажу и подржавају школску установу.
 m3
– Изузетно ми је драго што сам данас у Општини Опово и Сакулама, у основној школи која је високо оцењена у спољним начинима провере и вредновања. Влада Србије и Министарство просвете пуно улажу да све средине без обзира на величину и удаљеност од великих центара буду подједнако добро уређене и опремљене наставним средствима. Оно што ми је посебно драго и што истичем јесте добра сарадња људи из локалне самоуправе Опова са својим образовним установама и Опово је заиста један сјајан пример, изјавио је након обиласка школе министар Шарчевић и додао да ће се радити на идеји да се на територији Општине Опово формира и неко одељење гимназије како би се делу средњошколаца који путују олакшало образовање.
Председник општине др Зоран Тасић се захвалио министру Шарчевићу на посети и истакао да је последњи пут министар просвете Општину Опово посетио пре 13 година.
m4
–Објекат основне школе у Сакулама ове године очекује реализација пројекта комплетног санирања и адаптације где ће бити уложено преко 40 милиона динара, тако да ће ова школа бити једна од најуређенијих школа у нашој општини, поручио је председник општине Опово.
Након посете Општини Опово и Основној школи „Доситеј Обрадовић“ министар просвете носи лепе импресије и како обострано најављују ускоро можемо очекивати и нове квалитетне пројекте.