ПРВОАПРИЛСКИ МАСКЕНБАЛ У СЕФКЕРИНУ

Последњег дана марта у дворишту наше школе одржан је традиционални маскенбал на тему ‘’Природа, пролеће, рециклажа’’.
Учествовали су мали забавиштанци и ученици од првог до осмог разреда наше школе. Школским двориштем прошетале су најразличитије еко-маске. Публику су чинили родитељи и наставно особље. Маске учесника је оцењивао трочлани жири у саставу: педагог Светлана Бајић, наставница енглеског језика Нина Попадић Митровић и учитељица Љиљана Илин. Програм је водила наставница историје Јасмина Ђукић.
Кроз двориште шетали су ‘’лептири’’, ‘’роде’’, ‘’дрвеће’’, ‘’орлови’’, ‘’цветови’’, ‘’шумске виле’’, ‘’пролећне принцезе’’, ‘’пчелице’’, ‘’бубамаре’’, ‘’гроздови’’.
Деца са најлепшим маскама су добила слатке награде:
I место је освојио Никола веселиновић, ученик 5-5 разреда са костимом роде,
II место освојили су брат и сестра Давид Шуља 3-5 и Тамара Шуља 1-5 са костимима грожђа,
III место освојила је Емилија Урс 1-5 са костимом пролећа.
Посебне награде за маштовитост и креативност освојили су још Дуња Андријевић (1-5) - орао, Иван Бањаш (1-5) - расцветало дрво, Матеја Тодоровић (1-5) - орао, Ивона Стаменовић (2-5) - цвет, Сара Црнајлов (2-5) - лептир, Анастасија Живковић (2-6) - цвет и Лука Стошевски (2-6) - пивска флаша.

Оливера Радаковић
                                                                                                                                                 наставник руског језика