Школски тим за заштиту од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања

ШКОЛСКИ ТИМ НА САСТАНКУ О ЗАШТИТИ ОД ДИСКРИМИНАЦИЈЕ, НАСИЉА, ЗЛОСТАВЉАЊА И ЗАНЕМАРИВАЊА

Састанак школских тимова за заштиту од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања реализован је у уторак, 10.03.2021. године путем Zoom платформе.

Састанак су припремале и реализовале саветнице спољне сараднице за заштиту од насиља Мирјана Трифуновић Паул и Станојка Урошевић, а у сарадњи са просветном саветницом Весном Поповић.

Чланови нашег школског Тима који су присуствовали састанку су: в.д. директора Славиша Мишков, Данијела Станковић, наставник географије, Емина Ваић, наставник енглеског језика, Дејан Михајловић и Драган Андрејић, наставници физичког и здравстеног васпитања, као и психолог Бојана Јаковљевић и педагог школе Светлана Бајић.

На састанку је презентован приручник Безбедност деце у дигиталном окружењу, упознати смо са резултатима истраживања које је спроведено у ОШ „Исидора Секулић“ у Панчеву, у децембру месецу 2020. године, али се и дискутовало на тему дигиталног насиља, да ли је оно у данашње време више присутно и сл.

Препоручено нам је да користимо поменути приручник у раду са ученицима и да користимо материјале које су нам послали како бисмо били ефикаснији у раду.

Наш школски Тим је планирао да у наредном периоду анкетира ученике на тему дигиталног насиља како бисмо у школи деловали превентивно и интервентно у случају да је то неопходно.

Светлана Бајић, педагог школе и                                                                                       координатор Тима за заштиту од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања