Активности УЧЕНИЧКОГ ПАРЛАМЕНТА

Поводом 3.децембра, Међународног дана особа са инвалидитетом, Ученички парламент, ученици другог разреда из Баранде и председник општине посетили су Удружење параплегичара и квадриплегичара у Баранди.Као и сваке године, заједно са својом наставницом Анитом Миланов, чланови Ученичког парламента разговарали су и упознали се са свакодневним проблемима, али и активностима Удружења.
              Ученици наше школе током целе године разним акцијама и дружењима сарађују са  УПИК-ом:

-       ученици учествују у такмичењу у пецању заједно са особама са инвалидитетом

-       сакупљају пластичне чепове

-       Ученици из Баранде са учитељицом Надом Кљајић имају часове у просторијама или дворишту Удружења

-       обележавају Дан особа са инвалидитетом

Координатор Анита Миланов и ученик Алекса Митић дали су изјаве за медије.
Ми сваке године долазимо да се дружимо са параплегичарима поводом 3.децембра, али смо и пре овога имали низ манифестација, као и разне видове сарадње. Сакупљали смо чепове у акцији ,,Стави чеп у џеп”, дружили се, ученици из Баранде често бораве овде, поготово лети када њихову терасу користе као летњу учионицу. Али, оно што је најважније, јесте што су наша деца превазишла предрасуде и те људе гледају као ,,нормалне” особе, и мислим да је то велики успех, рекла је наставница Анита Миланов.

Алекса Митић је рекао да ће данашња сазнања пренети друговима из школе.

a1         a2

Координатор: Анита Миланов